Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 26.01.2021, 22:01         ДНЗ №2


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Консультативний центр

           

          

05.09.2017р.

СПІВПРАЦЯ З СІМЄЮ ТА РОДИНОЮ

Колективні групові консультації:

- «Формування самоставлення особистості дитини і роль дорослих у цьому процесі»;

- «Дитяча праця в сімї: за чи проти?»;

- «Ефективні методи оздоровлення дошкільників»;

- «Патріотичне виховання дошкільнят в сучасних умовах»;

- «Роль рухової активності на розвиток мовлення дітей»;

- «Навчитися довіряти дитині».

Семінар-практикум з батьками та педагогами «Мудрість батьківської любові».

Тренінгове заняття «Чи потрібні в житті правила?».

Ділова гра «Сімейний корабель під назвою «Щастя»».

Участь батьків:

 • у конкурсах-виставках дитячих малюнків, виробів;
 • в оснащенні предметно-розвивального середовища в групі;

в освітньому процесі, святах, розвагах, ранках.

Анкетування та тестування батьків з питань освітньо - виховної роботи.

День відкритих дверей.

  15 листопада 2016 року до нашого закладу були запрошені вихователі початкової школи ЗОСШ №1 на     зустріч з батьками дітей старших дошкільних груп. Педагоги  розповіли батькам про важливість  правильної підготовки до   навчання   в школі, роль батьків у їх підготовці. Вчителі провели презентацію про школу, надали практичні рекомендації "Меморандум дитини".       

                                                     

 

  ШАНОВНІ БАТЬКИ!

У 2016 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом „Стрес на робочому місці: колективний виклик”.

Одним з індикаторів розвитку суспільства є стан здоров’я населення, зокрема працюючого. За станом здоров’я окремої людини стоїть якість трудових ресурсів держави, продуктивність праці та обсяг валового внутрішнього продукту.

Психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є одними з найскладніших питань у сфері охорони праці та здоров’я, актуальність яких загальновизнана для всіх країн, професій та працівників.

За офіційними даними EU-OSHA близько половини працівників у ЄС працюють в умовах стресу, а зростання кількості порушень, пов’язаних зі стресом на робочому місці, зумовлено поширенням гнучких і нестабільних форм зайнятості (72 % загальної кількості респондентів), надмірним навантаженням працівників (66 %), а також такими явищами, як моральне та фізичне насилля (59 %).

Результати досліджень, проведених в Європі та інших розвинених країнах, засвідчили, що стрес на робочому місці є причиною від 50 % до 60 % усіх втрачених робочих днів.

Питання психо-емоційного стану, у тому числі стресових ситуацій на виробництві стало предметом розгляду 34 Міжнародного конгресу з питань безпечної життєдіяльності та виробничої медицини, який проходив  27 - 30 жовтня 2015 року у м. Дюссельдорф (Німеччина).

У тривалій перспективі стрес на робочому місці може призвести до виникнення безсоння, емоційного занепокоєння, мігрені, хронічної втоми, депресії, алергії, захворювань опорно-рухового апарату, гіпертонії, виразкової хвороби шлунку, захворювань серцево-судинної системи, серцевого нападу, нещасного випадку та навіть самогубства.

Усі зазначені наслідки стресу на робочому місці негативно впливають на діловий імідж та конкурентоспроможність підприємства, а в грошовому еквіваленті призводять до значних фінансових втрат.

Протягом останніх років в Україні спостерігається тенденція до зниження виробничого травматизму. Так, за даними Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, у 2015 році порівняно з 2014 роком кількість нещасних випадків на виробництві зменшилась на 8,1 % (з 4999 до 4592), з них зі смертельним наслідком – на 6,3% (з 384 до 360). При цьому тривалий час зберігається ситуація, коли серед причин настання нещасних випадків друге місце посідають психофізіологічні причини (близько 23 % загальної кількості), до яких і належить стрес на робочому місці. Сьогодні українські працівники підпадають під дію стресу частіше через скорочення можливостей для отримання бажаної роботи, страх її втратити, суттєве зниження фінансової стабільності тощо.

У сучасних економічних, політичних і соціальних умовах, що склалися в Україні, важливо під час планування своєї господарської діяльноcті враховувати наслідки стресів, від яких страждають працівники, отриманих на робочому місці та за межами підприємства.

Захистити і зміцнити здоров’я, добробут і продуктивність як всього колективу, так і кожного окремого працівника неможливо без розуміння природи стресу і механізмів його впливу на людей та підприємство, а також без добре спланованої програми, яка пом’якшить його згубні наслідки і, що більш важливо, попередить їх.

Робоче місце одночасно є значним осередком психосоціальних ризиків і ідеальним місцем для їх усунення.

Вчасне розпізнання залежності стану працівника від стресу, який він отримав, може зберегти його життя або як мінімум здоров’я.

Стрес – це виклик не лише працівнику, але й усім, хто причетний до колективної праці. Управління стресом має стати основним пріоритетом як для роботодавців, так і для самих працівників.

 

ПЛАН РОБОТИ КОНСУЛЬТАТИВНОГО ЦЕНТРУ ДНЗ№2 «ЗАЙЧИК»

НА 2015 – 2016 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

     Зміст  роботи

Термін

Відповідальні

Примітка

1.

Скласти базу даних дітей п’ятирічного віку, які не охоплені дошкільною освітою.

Вересень

Вихователь-методист

 

2.

 

 

 

 

Організувати роботу батьками , в яких є діти дошкільного віку з метою залучення їх до ДНЗ:

 • провести анкетування батьків« Чи потрібен дитині дитячий садок?»
 • проводити роз’яснювальну роботу серед батьків щодо переваг дошкільної освіти.

Протягом року

Вихователь-методист

Практичний психолог

 

3.

 

Проводити індивідуальні консультації за  запитом батьків.

Протягом року

Вихователь-методист

Практичний психолог

Вчителі-логопеди

Медична сестра

 

4.

 

Запрошувати батьків мікрорайону, діти яких не відвідують дошкільний заклад на дні відкритих дверей, свята, розваги, консультації, семінари з метою надання практичної допомоги у вихованні дітей.

Систематично

Вихователь-методист

 

5.

 

Стан роботи з дітьми, не охоплених дошкільною освітою висвітлювати на нарадах при завідуючій, педрадах, виробничих нарадах.

 

Завідувач

Вихователь-методист

 

 

ПЛАН РОБОТИ КОНСУЛЬТАТИВНОГО ЦЕНТРУ ДНЗ№2 «ЗАЙЧИК» НА 2014 – 2015 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

1. Діагностування Діагностика дітей з метою визначення рівня розвитку.  Вересень.Практичний психолог Філарет Т.В.

2. Консультації

1)Завдання батьків в організації фізичного розвитку дитини дома.

2)Розвиток мови дитини.

3)Не натаскувати, а розвивати (до школи готуємо з малку).

4) Колискова в житті дитини.

5) Дитячі страхи

Протягом року Вихователь –методист Корольчук О.Л.Логопеди Ліщук Ю.О.КапустинськаВ.І.Практичний психолог Філарет Т.В.

3. Лекція Вплив батьків на виховання дитини.Січень. Практичний психолог Філарет Т.В.

4. Консультації на сайті ДНЗ 1)Рекомендації батькам майбутніх першокласників. 2)Мовлення дорослих – взірець до наслідування. 3)Гра в житті дошкільника. 4)Батькам про права дітей. 5)Як сформувати правильну поставу дитини. 6) Виховання без покарання. 7) Гігієна запорука здоров’я. 8)Будьте прикладом для малюка.

Протягом року Практичний психолог Філарет Т.В.Вихователь-методист Корльчук О.Л.

5. Індивідуальні консультації.Надання консультацій за запитом батьків. Протягом року. Педагоги консультаційного пункту

07.04.2016 рік

  Порада батькам №1. Поважайте індивідуальність дитини

 

Переконання батьків про те, що дитина мала і нічого не розуміє — помилкове. Психологи-педагоги давно зійшлися на тому, що дитина — не чистий лист, що її формує оточення, проте вона також має власну індивідуальність та спадкові риси. Тому не забувайте, що виховуєте маленьку людину, яка має свої смаки, вподобання та інтереси, з якими потрібно рахуватися.

Порада батькам №2. Ні «ранньому розвитку»

Зараз дуже популярно водити дитину на декілька гуртків, вивчати іноземну мову з 3-х років, долучити її до спорту, музики, балету… Проте дитина тільки втомлюється, не розуміючи, навіщо перейматися майбутньою кар’єрою і своїм суспільним становищем. Мабуть, не всі знають той факт, що для навчання найкращим є шкільний вік, тобто з 6—7 років, коли розвивається інтелект. До 6 років малюкові найкраще пізнавати навколишній світ через гру та мамину любов.

Порада батькам №3. Не забирайте дитинство

Часом дорослі згадують своє дитинство і жалкують, що воно буває лише раз. Проте, втілюючи в життя свої власні мрії, люблячі татусі і мамусі позбавляють дитину цього прекрасного періоду життя, інтелектуально навантажуючи дитину з пелюшок, вимагаючи від неї добиватися успіхів і результатів. Психологи, даючи поради батькам, зазначають, що дитині необхідний вільний час, спокій для того, щоб подумати, осмислити побачене і почуте через гру з ляльками та іграшками.

Порада батькам №4. Учіть своїм прикладом

Часто батьки хочуть бачити у своїй дитині втілення найкращих якостей. У противному разі дорослі сердяться і вичитують своє чадо. Саме тут доречно згадати англійське прислів’я «не намагайтесь змінити дітей, адже вони все одно будуть схожими на вас. Спробуйте змінити себе». Ще Лев Толстой ставив риторичне питання: як, живучи дурно, можна добре впливати на дітей?

Порада батькам №5. Уникайте потурань

«Хто дітям потаче, той сам плаче» — говорить народна мудрість. На лінощі, неслухняність, упертість батьки в жодному разі не мають закривати очі, жаліючи та леліючи свою кровинку. Тут батькам потрібно проявити волю, адже недарма застерігає народне прислів’я: «Не навчив у пелюшках — не навчиш і в подушках».

 

Порада батькам №6. Дотримуйтеся єдності вимог

 

Ще одна порада батькам така: установлюючи якісь правила, тримайтеся їх і далі. Непослідовність дій може вивести дитину з рівноваги та бути причиною озлобленості, адже діти дуже гостро переживають несправедливість. До того ж дорослі, часто виключно з благородною метою, вдаються до брехні, яка, розкриваючись, порушує цілісність всесвіту дитини, стає причиною відчуженості.

Порада батькам №7. Використовуйте розвиваючі ігри та іграшки

Частіше зустрічаються іграшки з досить обмеженим колом використання, і хоч уява дитини ширша, ніж у дорослих, все ж краще замінити їх на пісочницю, фарби і чистий альбом, конструктор, через які дитина зможе розвиватися, проявляти творчу уяву і розкриватися.

Порада батькам №8. Уникайте послуг «зомбі-ящика»

Безконтрольний перегляд телебачення заволодіває свідомістю дитини, «збагачуючи» її негативними образами. Натомість не лініться провести час з дитиною, сходити на дитячий майданчик чи почитати їй казок.

Якщо в квартирі виникла пожежа, то:

 • викличте пожежну охорону;
 • гасіть пожежу підручними засобами (водою, щільною вологою тканиною);
 • у випадку виникнення небезпеки ураження електричним струмом відключіть електроенергію (автомати на електрощітку, викрутіть пробки);
 • горючі легкозаймисті рідини гасити водою не ефективно. Необхідно скористатися вогнегасником чи щільною вологою тканиною;
 • під час пожежі необхідно стримуватись від відкриття вікон та дверей для зменшення доступу повітря;
 • якщо локалізувати осередок пожежі своїми силами ви не в змозі, негайно залиште квартиру, прикривши за собою двері;
 • організуйте зустріч пожежних підрозділів, вкажіть їм осередок пожежі;
 •  у випадку неможливості евакуації з квартири по сходах в під`їзд – використовуйте балкону драбину, а якщо її немає то вийдіть на балкон, щільно прикривши за собою двері та принаймні приверніть до себе увагу прохожих і пожежників.

 

Суміш природного або скрапленого газу з повітрям є вибухонебезпечною.

Герметичність газового обладнання допускається перевіряти під робочим тиском газу з застосуванням газошукача або мильної емульсії.

Димові і вентиляційні канали підлягають періодичній перевірці та прочищенню фахівцями.

В зимовий час не рідше одного разу на місяць власниками будинків повинен проводитись огляд оголовків димоходів з метою запобігання їх обмерзанню та закупорці.

 

Користувачам побутових газових приладів забороняється:

 • самовільно встановлювати, переставляти і ремонтувати газові прилади;
 • підігрівати балони з газом, встановлювати їх поблизу опалювальних приладів, виявляти витікання газу за допомогою запаленого сірника;
 • залишати без нагляду працюючі газові прилади;
 • сушити білизну чи волосся над запаленими пальниками плити;
 • користуватися газовими апаратами з відводом продуктів згоряння в димарі при відсутності чи зворотній тязі, чи під час сильних вітрів та атмосферних опадів. 

 

ПАМ’ЯТАЙТЕ !

Описание: imagesЯкщо ви почули запах газу дзвоніть за тел. 104. В квартирі треба негайно відкрити вікна і двері.

Під час аварії в головній системі - негайно дзвоніть за тел. «104».

 

Бережіть своє здоров’я і життя !

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ З

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНОГО ТРАВМАТИЗМУ  СЕРЕД ДІТЕЙ

Шановні батьки!

Швидке збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання – забезпечення безпеки руху пішоходів. У попередженні дорожньо-транспортного травматизму важливу роль відіграє робота дорослих з роз'яснення дітям правил дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованості на вулицях і дорогах..         Щоб не допустити лиха на дорозі, вам необхідно:

 1. не подавати дітям негативного прикладу, порушуючи правила дорожнього руху;
 2. не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу, щоб своїм прикладом не заохотити дітей;
 3. вчити переходити вулицю на зелене світло світлофора,   користуватись підземним переходом;
 4. на власному прикладі вчити користуватись нерегульованим пішохідним переходом;
 5. при перетині вулиці нерегульованим пішохідним переходом радити дітям йти в загальній масі пішоходів, бо дитина сама ще не завжди здатна оцінити дорожню ситуацію;
 6. не дозволяти дітям з'являтися зненацька перед транспортними засобами;
 7. вчити дітей правильно обходити транспорт на зупинках (трамвай – спереду, тролейбус, автомобіль та автобус – позаду);
 8. не дозволяти дітям самостійно користуватися громадським транспортом;
 9. не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги;
 10. не дозволяти дітям грати з м'ячем, кататися не велосипеді, ковзанах, роликах,  санчатах на проїжджій частині дороги та поблизу від неї.

Телефон виклику міліції – «102».Сподіваємося, що ви прислухаєтесь до наших порад!

16.06.14. Поради батькам, які бажають розвивати здібності своїх дітей

 1. Не стримуйте розкриття потенційних можливостей психіки. 
 2. Уникайте однобокості в навчанні та вихованні. 
 3. Не позбавляйте дитину ігор, забав, казок, створюйте умови для виходу дитячої енергії, рухливості, емоційності. 
 4. Допомагайте дитині в задоволенні основних людських потреб (почуття безпеки, кохання, повага до себе і до оточуючих), тому що людина, енергія якої скована загальними потребами, проблемами, найменше спроможна досягти висот самовираження. 
 5. Залишайте дитину на самоті і дозволяйте їй займатися своїми справами. Пам'ятайте, якщо ви хочете своїй дитині добра, навчіть її обходитися без вас. 
 6. Підтримуйте здібності дитини до творчості і співчувайте у випадку невдачі, уникайте незадовільної оцінки творчих спроб дитини. 
 7. Будьте терпимими до ідей, поважайте допитливість, реагуйте на запитання дитини. Навчати потрібно не тому, що може сама дитина, а тому, що вона опанує з допомогою дорослого, показу, підказки.

06.05.14 рік 

Консультація для батьків "Як провести вихідні дні"
Усі з нетерпінням очікують вихідні дні, як дорослі так і діти. За тиждень організм втомлюється не лише фізично, а й морально. Ваша дитина цілий день перебуває в дошкільному закладі, ввечері вдома майже немає часу на спілкування в родині.

 Тому у вихідні дні так важливо, якомога більше приділяти увагу один одному у сім'ї, а особливо це потрібно дитині. Все, що ми не встигли розказати, показати дітям у будні дні, ви повинні зробити це за вихідні.

 Як же правильно провести вихідні дні з користю для дитини і самих дорослих?
     По-перше, необідно як найбільше перебувати на свіжому повітрі. Якщо дозволяє погода, відвідайте з дітьми ліс, водойму, парк. Багато молодих сімей полюбляють відпочинок на лоні природи, але все зводиться до вогнища, шашликів та навіть до банальної випивки. А діти в цей час представлені самі собі. І чим вони займаються в цей час батьків не дуже турбує, лиш би не заважали дорослим "культурно відпочивати".

       Кори

Для слабкозорих
Форма входу
Пошук
Календар
«  Січень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Час сайта
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2021
Створити безкоштовний сайт на uCoz